چهارشنبه , ۹ خرداد ۱۴۰۳

دانشگاه به شما آینده نمی‌دهد با کاغذ پاره مدرک خودتان را فریب ندهید – دکتر مجید حسینی

دانشگاه به شما آینده نمی‌دهد با کاغذ پاره مدرک خودتان را فریب ندهید – دکتر مجید حسینی

دانشگاه رفتن دو دهه تنها راه ارتقاء اجتماعی و کسب و کار بود.

خانواده‌ها تمام توانشان را صرف می‌کردند تا بچه ها پا را بگذارند ان سوی حصار دانشگاه و دیگر وظیفه شان تمام شده بود ؛ اما حالا نوبت ایجاد یک اقتصاد بزرگ آموزشی شد.

از دانشگاه آزاد تا پیام نور و غیر انتفاعی و کاربردی و بین الملل و… فعال شدند تا از این تصور خانواده ها، پول بسازند، و آنقدر پول ساختند که تعداد دانشگاههای ایران و چین برابر شد!!!!! و نسل بزرگی از جوانان را ایجاد کردند که تحصیل کرده‌ترین و بیکارترین نسل جوان تاریخ ایران شدند.
حالا به شرایطی رسیدیم که هر کس دیپلم دارد با احتمال کار هشتادو پنج درصد روبروست، اما اگر لیسانس بگیرد پنجاه و پنج درصد ممکن است کار داشته باشد.
حال آنکه اگر ان چهار سال را خرج آموختن یک مهارت، یک کار و یا یک عمل اجتماعی کند، می‌تواند چند سال توقع اغاز یک زندگی اقتصادی را برای خودش داشته باشد؛ این وضعیت در بین دختران وضع بدتری دارد و احتمال کار ، مستقل شدن و توانایی اقتصادی انها ده درصد با لیسانس کمتر از پسرهاست .
حالا باید ایستاد، و بلند گفت : دانشگاه نروید! دانشگاه به شما آینده نمی‌دهد؛ کار نمیدهد، مهارت نمی‌دهد؛ بیرون حصارهای این دانشگاه، گشوده و فعال و پر انرژی، آغاز کنید، چند سال دیگر شما جلوترید.

بگذارید اسم دکتر و مهندس پشت فامیلتان نباشد، اما عزت نفس داشته باشید، افسرده نشوید و به سمتی بروید که روزی مستقل و آزاد باشید؛ بگذارید شان دیپلم داشتن بالا برود؛ ادم ها مثل مردمان همه کشورها، جای دانشگاه، بروند دنبال کار ساختن، تکنیک آموختن و به عزت نفس‌شان افتخار کنند، نه کاغذ پاره مدرک ! مردمان خودتان را از فریب مدرک نجات دهید؛ سرابی بیش نیست.

دکتر سیدمجیدحسینی

آدرس کوتاه این مطلب:

همچنین ببینید

یادگیری موسیقی مهارت‌های شناختی و عملکرد تحصیلی کودکان را بهبود می‌بخشد

یادگیری موسیقی مهارت‌های شناختی و عملکرد تحصیلی کودکان را بهبود می‌بخشد. کودکانی که از آموزش …

Call Now Button

آژانس دیجیتال مارکتینگ لوبیا