جمعه , ۳ فروردین ۱۳۹۷
faen
پول تو جیبی چیست؟ - دکتر حسام فیروزی

پول تو جیبی چیست؟ – دکتر حسام فیروزی

پول تو جیبی چیست؟ – دکتر حسام فیروزی

پول تو جیبی از بسیاری از قشقرق‌ها و زیاده‌خواهی‌های کودک جلوگیری می‌کند و به او اعتماد به نفس می‌دهد. پول تو جیبی به پولی اطلاق می‌شود که کودک می‌تواند با آن خرید روزانه (تنقلات) خود را انجام دهد.
پول تو جیبی شامل تنبیه نمی‌شود.
می‌توان از ۴ سالگی برای کودک پول تو جیبی در نظر گرفت. والدین ابتدا پول تو جیبی را روزانه، سپس هفتگی، بعد هر پانزده روز و در آخر، ابتدای هرماه به کودک پرداخت می‌نمایند.
هر سال در روز بعد از جشن تولد کودک، این پول را افزایش دهید و از روزانه به هفتگی، پانزده روزه و ماهانه تبدیل نمایید. کودک این حق را دارد که خود، برای خرج کردن آن پول تصمیم بگیرد.
اگر پول کودک تمام شد، پول بیشتری به او پرداخت نکنید. با این کار چگونگی مدیریت پول را به او خواهید آموخت. البته می‌توانید گاهی که کودکتان پول بیشتری نیاز دارد ستاره‌های جدول تربیتی او را خریداری کنید و به جای آن‌ها به او پول پرداخت کنید.
این تفکر که برخی از والدین مایل نیستند کودکشان با مقوله‌ی پول آشنا شود، تفکری منطقی نیست. زیرا که پول واقعیت دنیای امروز ماست و نباید چشم را به روی واقعیت‌ها بست. با این تکنیک بدون چشم‌پوشی از واقعیت‌ها، مدیریت استفاده از پول را به او آموزش می‌دهیم.

 

 

آدرس کوتاه شده این مطلب:

https://hesamfiroozi.com/9457


همچنین بررسی کنید

تفاوت بین مادر کافی و مادر کامل ( مهر و دلسوزی و تفاوت بین آنها) - دکتر حسام فیروزی

تفاوت بین مادر کافی و مادر کامل ( مهر و دلسوزی و تفاوت بین آنها)

✅ مهر یعنی اینکه یک مادر هر چقدر که میخواهد می‌تواند با کودکش بازی کند، نوازش کند یا ماساژ بدهید، دنبال هم بدوند، با کودکش به پارک برود و وقت برای کودک صرف کند. ❌دلسوزی یعنی کارهای که کودک خود می‌تواند انجام دهد را مادر بجای کودک انجام می‌دهد، کاپشن تنش می‌کند، لباس می‌پوشاند، کودک را کنار خود می‌خواباند و جاهای که نیاز هست اقتدار لازم را داشته باشد آن اقتدار را به کار نمی‌برد. ✅ مهر باعث رشد روانی کودک می‌شود. ❌دلسوری باعث می شود رشد روانی کودک متوقف شود!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه آنلاین کلینیک دکتر حسام فیروزی آثار ایشان و کتابها و محصولات مرتبط با حوزه روان‌شناسی کودک، نوجوان و خانواده را عرضه می‌کند. رد کردن