چهارشنبه , ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
پدیده ی شاخ‌های اینستاگرام!

پدیده ی شاخ‌های اینستاگرام! – ناصر سبزیان‌پور

اگر اهل اینستاگرام باشید احتمالاً پیج تیمارستان را می شناسید. این پیج شما را با افرادی آشنا می کند که اغلب دچار اختلال شخصیت خودشیفته، نمایشی (هیستریونیک) یا مرزی و یا ترکیبی از این سه هستند.

✅ خودشیفته‌ها سعی دارند خود را افرادی ثروتمند و یا به قول خودشان لاکچری معرفی کنند. از مهمانی ها و رستوران ها و ماشین‌های شان فیلم می گیرند و به مخاطبان خود القاء می‌کنند که در شرایطی رویایی زندگی می کنند که در مخیله بیننده هم نمی‌گنجد.

✅ زنان هیستریونیک (نمایشی) در زننده ترین حالت ممکن اندام خود را به نمایش می‌ گذارند و عشوه های مصنوعی و نچسب را از خود بروز می‌ دهند. اغلب آنها به قدری عمل زیبایی انجام داده اند که حتی تقارن صورتشان به هم خورده است و حالتی غیر عادی پیدا کرده اند.

✅ اشخاص بردر لاین (مرزی) هم که دچار اختلال در هویت هستند یک روز از سیاه مستی خود فیلم می گیرند و روز دیگر از شرکت در مراسم عزاداری یکی همه چیز را با هم می‌خورد و فیلم می گیرد و دیگری از قماربازی هایش می گوید.

✅ اما قسمت تلخ و دردناک ماجرا این است که این افراد هر کدام چند صد هزار بلکه یک یا دو میلیون نفر فالوور دارند و اغلب از راه تبلیغات درامد خوبی هم کسب می کنند.

✅ این نشان از حال خراب جامعه ما دارد، به این معنا که افراد بیمار در جامعه ما جای رشد بیشتری دارند، بیشتر دیده می شوند تا آدم های حسابی و سالم و اینها بعد از زمانی ملاک و مرجع بسیاری از نوجوانان و جوانان برای تعیین اهدف و ارزش های زندگی می شوند.

✅ اتفاقاً پیچی هم در اینستاگرام وجود دارد به نام آدم حسابی ها که افراد فرهیخته جامعه را معرفی می کند می توانید ببینید چقدر مخاطب کمتری از کسی دارد که از خریدها و قلیان کشیدن هایش هر روز فیلم می گذارد!!!!

✅ جامعه‌ای که ارزش‌های سالم و انسانی اش روز به روز افول کند، افرادی با نازلترین کیفیات انسانی تبدیل به اسطوره‌هایش می‌ شوند. این جامعه دارد افراد برجسته و سالم خود را زنده به گور می کند و بیمار ترین ها را به اوج می‌رساند، این یعنی فروپاشی اخلاقی جامعه.

  • ✍ناصر سبزیان‌پور
  • روان درمانگر
آدرس کوتاه این مطلب:

همچنین ببینید

خودشیفتگی اختلال ایگو ست – ویتگنشتاین و روان درمانی

خودشیفتگی اختلال ایگو ست – ویتگنشتاین و روان درمانی مشکل خودشیفتگی این است که فرد …

Call Now Button

آژانس دیجیتال مارکتینگ لوبیا