۲۲ بهمن مصادف با ۱۱ فوریه، روز جهانی زنان و دختران

روز جهانی زنان و دختران در علم

روز جهانی زنان و دختران

روز یکشنبه ۲۲ بهمن مصادف با ۱۱ فوریه، روز جهانی زنان و دختران در علم می باشد.

این روز به منظور ارج نهادن به فعالیتها و دستاوردهای بانوان دانشمند، و تشویق هر چه بیشتر دختران به تحصیل نامگذاری شده است.

دبیرکل سازمان ملل متحد جهت پشتیبانی از زنان و دختران برای دستیابی به توانایی کامل خود به عنوان پژوهشگران و مبتکران فراخوان داد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی زنان و دختران در خدمت علم، ۱۱ فوریه ۲۰۱۸ میلادی خواستار پشتیبانی از دختران و زنان برای دستیابی به توانایی کامل خود به عنوان پژوهشگران و مبتکران علمی شد.

گوترش در پیام خود متذکر شد: دختران و پسران هر دو توان بالقوه دارند که پیگیر بلندپروازی‌های خود در زمینه علم و ریاضیات، در مدرسه و محیط کار باشند. اما تبعیض نظام‌مند به معنای آن است که زنان کمتر از ۳۰ درصد مشاغل تحقیق و توسعه را در سراسر جهان در اختیار دارند.

وی افزود: باید دختران و زنان را برای دستیابی به توانایی کامل خود به عنوان پژوهشگران و مبتکران علمی تشویق و پشتیبانی کنیم.

بنابر گزارش مرکز اطلاع‌رسانی سازمان ملل متحد، گوترش همچنین تاکید کرد: دانشمندان زن از هیلدگارد بینگن تا وانگاری ماآتای، در طول تاریخ جهان ما را ساخته‌اند. زمان آن فرا رسیده از زنان و دختران پشتیبانی کرده و برای پیشرفت آنان سرمایه گذاری کنیم./ایسنا

 

آدرس کوتاه شده این مطلب: https://hesamfiroozi.com/dBeyi


همچنین بررسی کنید

ازدواج سنتی - افسانه‌ای به نام ازدواج داروی شفابخش - دکتر سعیده رئیسی

میزان ازدواج در کشور به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت ۷.۶ مورد

میزان ازدواج در کشور به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت ۷.۶ مورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *