چهارشنبه , ۲ فروردین ۱۴۰۲
نوازش پوست کودک

راهکارهای مربوط به پرورش مهارت های کودک(تولد تا ۶ ماهگی)

راهکارهای مربوط به پرورش مهارت های کودک(تولد تا ۶ ماهگی) ؛

نوزاد در هنگام تولد بازتاب‌های مختلفی دارد. منظور از بازتاب‌ها رفتارهایی است که توسط نخاع انجام می‌شود. ارادی نبوده و بدون دخالت مغز صورت می‌گیرد. بعضی از بازتاب‌های نوزاد عبارت هستند از:

۱. بازتاب مکیدن: اگر انگشتی در دهان نوزاد قرار داده شود آن را می‌مکد.
۲. بازتاب گونه ای: اگر گوشه لب نوزاد یا چانه اش به وسیله انگشت تحریک شود نوزاد سرش را برگردانده و به مکیدن روی می‌آورد.
۳. بازتاب چنگ زدن: اگر انگشتی کف دست نوزاد گذاشته شود ان را میگیرد.

☑️ نوازش‌های پوستی از ابتدای تولد تا یکی دو سالگی از اهمیت خاصی دارند.

نوازش‌های پوستی از ابتدای تولد تا یکی دو سالگی از اهمیت خاصی دارند. نوزاد را به انواع مختلف بغل کنید. طوری که به پشت دراز کشیده باشد یک بار سرش را به روی بازوی راست و یک بار دیگر سرش را به روی بازوی چپ قرار داده و چندین بار این عمل را تکرار کنید.
همین عمل را وقتی به شکم دراز کشیده است انجام دهید.
از یک ماهگی میتوانید وقتی نوزاد روی دست خود به شکم خوابانده اید او را تشویق کنید تا سرش را بالا بیاورد تا عضلات گردن و شانه هایش تقویت شوند.
از یک ماهگی همین طور که به روی شکم خوابیده است و زانوهایش کمی خم شده است او را به سمت خود روی زمین بکشید و اجازه دهید دوباره بر روی شکم به سمت جلو برود.

این واکنش اولیه تا ۳ الی ۴ ماهگی برای رشد و تکامل آتی نوزاد مهم است. از دو ماهگی با آویزان کردن یک توپ سعی کنید باسن او را بلند کنید طوری که اگر پاهایش را بلند کند به آن برسد و با این کار او را ترغیب کنید تا بدون کمک شما بتواند این کار را انجام دهد.

 

بیتا بهرامی روانشناس بالینی

 

آدرس کوتاه این مطلب:

همچنین ببینید

چگونه از خشم خود استفاده كنيم؟ - بیتا بهرامی

چگونه از خشم خود استفاده کنیم؟ – بیتا بهرامی

در تربيت كودک خشم والدين هم سهمی برای خودش دارد. در واقع اگر والدين نتوانند در لحظاتی معين خشمگين بشوند نشان خواهند داد كه نسبت به كودكشان بی‌تفاوت هستند.

یک نظر

  1. But, poor high quality sneakers can cause several health problems, and even cause lasting harm to the decrease back, legs and knee joints buy cialis pro

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button

آژانس دیجیتال مارکتینگ لوبیا