پنجشنبه , ۴ مرداد ۱۴۰۳
کاور انیمیشن دخترک کبریت فروش

دخترک کبریت‌فروش

دخترک کبریت‌فروش (به دانمارکیDen Lille Pige med Svovlstikkerne) نام داستان کوتاهی از نویسنده و شاعر بنام دانمارکی، هانس کریستیان آندرسن است که نخست در دسامبر ۱۸۴۵ به چاپ رسید. این داستان دربارهٔ دخترک کبریت‌فروش فقیری است که در سرمای منجمدکنندهٔ شب سال نو سعی دارد تا کبریت‌هایش را به مردمی که مشغول خرید هستند بفروشد اما کسی به او توجهی نمی‌کند و او که در پایان شب یکه و تنها در خیابان باقی‌مانده است با روشن کردن تک‌تک کبریت‌ها و دیدن رویاهایش در نور آنها در گوشهٔ خیابان از سرما جان می‌سپارد.

در شب سال نو، دخترکی فقیر و ژنده‌پوش که از شدت سرما به خود می‌پیچد سعی دارد تا کبریت هایش را به مردمی که برای خرید سال نو آمده‌اند بفروشد اما کسی توجهی به او نمی‌کند. پدر دخترک او را تهدید کرده که اگر تمام کبریت‌هایش را به فروش نرساند حق بازگشت به خانه را ندارد و اکنون که شب سربرآورده و خیابان‌ها خالی از مردمی شده که در کنار آتش گرم خانه‌هایشان مشغول جشن گرفتن سال جدید هستند، او یکه و تنها با کبریت‌هایی که به فروش نرفته‌اند باقی‌مانده و جرأت بازگشت به خانه را ندارد.

سرما بیداد می‌کند و دخترک درگوشه‌ای پناه می‌گیرد و برای گرم کردن خود شروع به روشن کردن کبریت‌هایش می‌کند. در نور کبریت‌ها، او صحنه‌های دلپذیری همچون درخت کریسمس و شام سال نو را می‌بیند. سپس سرش را رو به آسمان گرفته و شهابی را می‌بیند و به یاد مادربزرگ درگذشته‌اش می‌افتد که به او گفته بود این ستاره‌ها نشانگر مرگ کسی هستند. با یاد مادربزرگش، دخترک کبریت دیگری را روشن می‌کند و در نور آن مادربزرگش را می‌بیند. دخترک تا آنجا که می‌تواند تمام کبریت‌هایش را یکی پس از دیگری روشن می‌کند تا مادربزرگش که تنها کسی بوده که دخترک را دوست داشته و به او محبت می‌کرده بیشتر در کنارش باقی بماند. دخترک می‌میرد و مادربزرگش روح او را با خود به بهشت می‌برد.

صبح روز بعد، مردم پیکر بی‌جان دخترک را، با گونه‌هایی سرخ و لبخندی بر لب در کنار کبریت‌های سوخته‌اش در گوشهٔ خیابان پیدا می‌کنند. مرگ او آنها را اندوهگین ساخته و می‌گویند که او برای گرم کردن خودش این کبریت‌ها را آتش زده است، اما چیزی که نمی‌دانند این است که دخترک در نور شعلهٔ این کبریت‌ها چه مناظر دلپذیری را دیده است و چگونه آغاز سال نو را در کنار مادربزرگش جشن گرفته است.

دخترک کبریت‌فروش در ویکی‌پدیا

انیمیشن دخترک کبریت فروش (سال ۲۰۰۶)

کاور انیمیشن دخترک کبریت فروش
From: imdb.com / The Little Match Girl 2006

 

کارگردان راجر آلرز
تهیه‌کننده دن هان
فیلم‌نامه‌نویس مارک والتون
رالف زاندگ
بر پایه دخترک کبریت‌فروش اثر
هانس کریستیان آندرسن
تدوین جسیکا ام‌بیندر
شرکت تولید
توزیع‌کننده والت دیزنی پیکچرز
تاریخ (های) انتشار
  • ۷ سپتامبر ۲۰۰۶
مدت
۷ دقیقه
کشور آمریکا

 

«دخترک کبریت‌فروش» (انگلیسی: The Little Matchgirl) انیمیشن کوتاه آمریکایی است که در سال ۲۰۰۶ منتشر شد.
دانلود انیمیشن دخترک کبریت فروش

 

دخترک کبریت‌فروش (فیلم ۱۹۲۸)

کاور فیلم دخترک کبریت فروش
From:filimadami.com / The Little Match Girl 1928 cover
کارگردان ژان رنوآر
نویسنده هانس کریستیان آندرسن
Jean Renoir
فیلم‌نامه‌نویس ژان رنوآر
هانس کریستیان آندرسن
بازیگران Catherine Hessling
Guy Ferrant
فیلم‌برداری Jean Bachelet
تاریخ (های) انتشار
۸ ژوئن ۱۹۲۸
مدت
۴۰ دقیقه
کشور فرانسه

 

«دخترک کبریت‌فروش» (انگلیسی: The Little Match Girl (1928 film)) یک فیلم در سبک درام به کارگردانی ژان رنوآر است که در سال ۱۹۲۸ منتشر شد.

 

دانلود فیلم دخترک کبریت‌فروش (۱۹۲۸) دانلود فیلم دخترک کبریت‌فروش (۱۹۲۸)
آدرس کوتاه این مطلب:
Call Now Button

آژانس دیجیتال مارکتینگ لوبیا