پنجشنبه , ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
faen

«ماراجان» دیگران جان ما و ما جان دیگرانیم…! – سارا صابری

«ماراجان» دیگران جان ما و ما جان دیگرانیم…! – سارا صابری

مرجان یا او مرا جان…!

“ماراجان” یا “ما جان یکدیگریم”

یکی از معیارهایی که در هوش معنوی وجود دارد بحث نوع دوستی یا عشق و محبت به دیگری فارغ از دین، مذهب، نژاد، سن و جنسیت است. بدون عشق و محبت به دیگری، مفهومی از خود نداریم به قول دوباتن، در عشق، تاییدی مدام از خود ما وجود دارد. همانطور که در تمام ادیان می‌بینیم مفهوم خدا بعنوان قادری در نظر گرفته شده که در همه حال، ما را می‌بیند، دیده شدن باعث می‌شود اطمینان یابیم که وجود داریم! درست مثل نیروی جاذبه که کشش فیزیکی آن سبب می‌شود اطمینان یابیم خود جسمانی داریم چرا که می‌توانیم روی زمین راه برویم و تمام اعضای بدن‌مان را خودمان حرکت دهیم! کشش روانی یا عشق و محبت سبب می‌شود اطمینان یابیم خود روانی داریم! خود روانی هویتی است که برای خود شکل می‌دهیم.

اگر نیروی جاذبه بیشتر از مقدار کنونی میبود در زمین فرو میرفتیم! پس اصلا وجود نداشتیم! و اگر کمتر میبود معلق می‌شدیم و اطمینان نداشتیم که وجود داریم یا نداریم! پس اگر عشق و محبت افراطی باعث شود در درون دیگری فرو رویم معنای خود را از دست می‌دهیم و هویتی نخواهیم داشت و اگر عشق و محبت کمی به دیگری داشته باشیم با خود درگیر می‌شویم که اصلا وجود داریم یا نه!

“ماراجان” یا “ما جان یکدیگریم” وضعیتی‌ست که با حفظ فاصله‌ی معین از دیگری بتوانیم دیگران را ببینیم و به تاثیر کارهایمان بر دیگران توجه کنیم چرا که دیگران جان ما و ما جان دیگرانیم…!

آدرس کوتاه این مطلب:

همچنین ببینید

چرا افکار، احساسات، شغل‌ها، علم‌ها و حتی رنگ‌ها را بر پایه جنسیت تقسیم می‌کنید؟

چرا افکار، احساسات، شغل‌ها، علم‌ها و حتی رنگ‌ها را بر پایه جنسیت تقسیم می‌کنید؟ آیا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آژانس دیجیتال مارکتینگ لوبیا