سه شنبه , ۱ مرداد ۱۳۹۸
faen

جنس دیگری، نمی‌دانم دیه‌ام نصف است یا دویدنم روی خط عابر لذت‌بخش! – سارا صابری

جنس دیگری

چند وقتی‌ست از خط عابر که می‌خواهم رد شوم حس می‌کنم بعضی راننده‌ها سرعت‌شان را بیشتر می‌کنند، نمی‌دانم دیه‌ام نصف است یا دویدنم روی خط عابر لذت‌بخش!

به پیاده رو که می‌رسم با آستین لباسم ور می‌روم تا بالا نرود، یقه‌ی لباسم را چک میکنم تا دکمه‌هایش بسته باشند چون قرار است پاسخ نگاه جنسی افراد دیگر به اندامم را من بدهم!

با عجله و ترس از میدان عبور می‌کنم چون ممکن است مجری امنیت شهرم مرا بخاطر نحوه‌ی پوششم دستگیر کند چون پوششم امنیت را از شهر می‌گیرد!

سرم را پایین انداخته و هندزفری را داخل گوش‌هایم می‌چپانم و به کناره‌ی پیاده رو می‌چسبم تا کسی حریم مرا موقع رد شدن، نادیده نگیرد چون اگر این اتفاق بیفتد این منم که مقصرم!

در راه متوجه دل درد شدیدم می‌شوم که علائم اولیه پریود را به من اعلام می‌کند سعی می‌کنم طوری راه بروم کسی متوجه نشود!

در ایستگاه، درب اتوبوس باز می‌شود و مسافرین به دو دسته‌ی غیر مساوی تقسیم می‌شوند!

هرطور شده خودم را به مسجد مراسم ختم دوستم می‌رسانم، موقع بیرون آوردن کفش‌هایم متوجه کاغذ روی دیوار مسجد می‌شوم که ورودم به مسجد را نهی می‌کند چون عده‌ای فکر می‌کنند که احتمالا من الان نجس‌ام!

با دقت به بدنم نگاه می‌کنم میبینم خونی روی آن نیست و راهی حسینیه می‌شوم می‌خواهم فاتحه بخوانم که کتابی به دستم می‌دهند، به پلاستیک روی صفحات کتاب و ارتباطش با کثیفی یا نجسی انگشتانم فکر میکنم!

باور کنید درک انسان‌ها از محیط‌شان، محیط زندگی جنس دیگری را نمی‌سازد! کافی‌ست، ذهن‌مان بیمار باشد، آنوقت است که نجاست در نگاه ما می‌نشیند…!

انسان‌ها فارغ از جنسیت‌شان باید بتوانند در کنار هم بهشت «اکنون» را تجربه کنند، نه اینکه زندگی را برای یک «جنس» دیگر جهنم کنند تا به بهشت برسند!!!

 

سارا صابری

آدرس کوتاه این مطلب:

همچنین ببینید

مسیر زندگی‌ انسان در دریایی از نمیدانم‌ها – سوفیا ذبیحی

مسیر زندگی‌ انسان در دریایی از نمیدانم‌ها – سوفیا ذبیحی ژان پل سارتر میگوید: انسان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button

آژانس دیجیتال مارکتینگ لوبیا